Jak TO(PTI) działa?

TOPTI ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych dzięki rankingom, w pełni dopasowanym do Twoich potrzeb.

Podejmując decyzję o zakupie, określasz swoje preferencje i wymagania. Wpisując je w sklepach internetowych i używając filtrowania odrzucasz nieświadomie dobre oferty, które w minimalnym stopniu nie spełniają któregoś kryterium. W TOPTI nie musisz korzystać z filtrowania – dzięki zaawansowanej technologii pokazujemy listę najlepiej dopasowanych ofert/modeli. Gdy inne porównywarki pokazują pustą listę, TOPTI pokaże najlepszy model, spełniający najwięcej z wybranych kryteriów. W ten sposób wiesz, na ile Twoje oczekiwania są zgodne z aktualnymi możliwościami rynkowymi i Twoim budżetem.

W panelu Kryteria wyszukiwania powiedz TOPTI o swoich potrzebach, np. ile osób ma obsługiwać pralka, że zależy Ci na oszczędności czasu. A, i jeszcze że ma być ładowana od góry, bo inna się nie zmieści. Im więcej powiesz o swoich potrzebach, tym bardziej dopasowany będzie Twój ranking.

Swoje preferencje określasz, klikając w wybrane kryterium. U dołu panelu pojawi się lista możliwych wartości, z której wybierasz – w zależności od kryterium – jedną lub kilka wartości, klikając na odpowiednią ikonkę:

Dostępne ikony preferencji

? – Preferencja ‘Zależy mi na tym’: wybierając tę opcję określasz Twoje preferencje wyboru, które będą uwzględnione w spersonalizowanym rankingu, np. preferujesz pralkę obsługiwaną przez smartfona.
✔ – Filtr ‘Koniecznie musi być’: w ten sposób filtrujesz wyniki, tylko modele spełniające to kryterium pokażą się w rankingu, np. chcesz porównać wyłącznie pralki do zabudowy.
? – Filtr ‘Nie może być’: tak filtrujesz negatywnie wyniki – modele spełniające to kryterium NIE pokażą się w rankingu, np. nie jesteś zadowolony/a z obecnej pralki i chcesz wykluczyć tę markę z rankingu.
➖ – ‘Wyczyść zaznaczenie’: kasuje poprzednie określenie Twoich preferencji / wymagań i dezaktywuje kryterium.

Uwaga: jeżeli dla cech kryterium dostępny jest wyłącznie jeden wybór (np. cechy w kryterium: Co jest najważniejsze) to dokonuje się go, klikając w daną cechę.

Rekomendujemy używanie ikonki preferencji (ikona ?) zamiast ograniczającego ranking wynikowy filtrowania (ikona ✔ lub ?), chyba, że to Twój przemyślany wybór. Znaczenie symboli zawsze jest dostępne w podręcznym helpie (ikona ❓) jak również jako podpowiedź, gdy zatrzymasz dłużej kursor na tej ikonce.

Sposób zaznaczenia aktywnych preferencji

Przy każdej zmianie, TOPTI aktualizuje wyświetlany ranking. Dodatkowo, żółty pionowy pasek przy kryterium pokazuje, że zostało ono użyte. W dowolnym momencie można do niego wrócić, aby zmienić swoje preferencje.

Panel ustawiania budżetu

W panelu Budżet możesz określić preferencje cenowe. Suwakiem ustaw przybliżoną kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup pralki. TOPTI nie działa jak zwykłe wyszukiwarki i fajne pralki, które są trochę droższe niż ustalona kwota też znajdą się w rankingu. Niebieska cena sygnalizuje przekroczenie zakładanego budżetu.

W dowolnej chwili możesz przejść do oglądania szczegółów lub porównania modeli. Dane i parametry techniczne modeli pralek prezentowanych na TOPTI pochodzą ze stron internetowych producentów, kart poszczególnych produktów oraz instrukcji obsługi tych urządzeń. Na tych szczegółach można łatwo utknąć, to co nas wyróżnia to wskaźniki dopasowania, ułatwiające porównanie modeli. Zielony wskaźniki dopasowania (pozioma linia), po którym posortowane są wszystkie modele, pokazuje zgodność z Twoimi potrzebami i oceną doświadczonych użytkowników, natomiast żółty – wyłącznie zgodność modelu z Twoimi potrzebami. Może się zdarzyć, że nie ma modeli spełniających wszystkie wymagania, wtedy TOPTI wskaże modele będące najbliżej.

Panel wyświetlający Twój ranking modeli wraz wizualizacją dopasowania do Twoich potrzeb

Cena wskazuje aktualną najlepszą cenę rynkową. Aby zobaczyć sklepy oferujące ten model, naciśnij przycisk ‘Sprawdź oferty’.

Klikając ‘v’ możesz zobaczyć pełne zdjęcie modelu i najważniejsze parametry, a opcja ‘Do porównania’ pozwala porównać szczegółowo wybrane modele w formie czytelnego zestawienia wszystkich parametrów. Dla wygody porównywania, parametry są pogrupowane tematycznie, z wyjątkiem pierwszej grupy, która zawiera listę najistotniejszych wartości.

Panel porównania wybranych modeli pralek

Ważne dla Ciebie cechy, wynikające z podanych wcześniej preferencji, wyróżnione są ikonką ? (Zależy mi na tym) po lewej stronie wiersza. TOPTI ocenia, na ile to kryterium zostało spełnione poprzez ikonę dopasowania przy poszczególnych danych w czytelny wizualnie sposób:
– im bardziej zielona kropka, tym wartość lepiej spełnia zadane kryterium;
– im większa kropka, tym ważniejsze jest to kryterium.

Po lewej stronie wiersza widoczne są również wskazane w preferencjach filtry ? (Koniecznie musi być). ✔ przy danych oznacza, że model spełnia kryterium, a ? – że go nie spełnia.

Naciskając ‘X’, usuniesz z porównania pojedynczy model, ikoną ‘=’ – usuniesz wszystkie modele z porównania. Wybierz przycisk ‘Sprawdź oferty’, aby zobaczyć oferty sklepów posiadających w sprzedaży dany model.

Proste? Mamy nadzieję, że tak. Jeżeli już rozumiesz jak to działa, możesz śmiało przejść do serwisu i…

…wybrać w TOPTI idealne dla siebie urządzenie.